Cel Seminarium

WIOSNA ZDROWIA to spotkanie niezmiernie ważne i potrzebne wszystkim, którzy chcą zdobywać wiedzę na temat naturalnych metod wspierania zdrowia i przekazywać ją dalej. Celem wydarzenia jest promowanie kultury zdrowia, czyli:

  • zdrowych zasad żywienia oraz reguł higienicznych i zdrowotnych
  • wiedzy na temat skutecznej profilaktyki
  • higienicznej i etycznej organizacji środowiska i świadomego kreowania relacji człowiek – środowisko
  • współdziałania i umiejętnego korzystania z instytucji ochrony zdrowia
  • świadomości, że jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie własne i publiczne oraz środowisko.

spring04

WIOSNA ZDROWIA to spotkanie, które pasjonatów zdrowia przyciąga jak magnes. To okazja do poznania ludzi, którzy mają ten sam kierunek – osiągnięcie pełni sił witalnych – oraz tę samą niezgodę na to, w jaki sposób jesteśmy traktowani przez koncerny farmaceutyczne i nie zawsze nas wspierający świat medyczny.

Odeszliśmy tak daleko od natury… Porzuciliśmy stare, dobre obyczaje. Kto z nas korzysta teraz ze srebrnej zastawy stołowej? A przecież srebro jest bakteriobójcze, grzybobójcze i zabija pleśnie! Wystarczy wlać wodę z kranu do srebrnego naczynia, by uzyskała właściwości lecznicze! Przygotowując konfitury, wystarczy mieszać owoce srebrną łyżką, by uchronić przetwory przed pleśnią. To tylko jeden z przykładów… Wystarczy być z nami podczas WIOSNY ZDROWIA, by przypomnieć sobie więcej dobrych nawyków kultywowanych w przeszłości, a dziś zapomnianych.

Podczas WIOSNY ZDROWIA spotkasz wielu ludzi, którzy będą próbowali zarazić Cię swoją pasją – do zdrowej kuchni, do ekologicznych produktów, do naturalnych suplementów etc.

Interesujące wykłady to nie jedyna forma pozyskania bezcennej wiedzy na temat naturalnych metod leczenia i profilaktyki. Przewidujemy również ciekawe pokazy, warsztaty, kącik wymiany przepisów i konkursy dla Uczestników.

Możliwość komentowania zablokowana.